Стигнавме "дома" | Гушни го Светот
Новости

Стигнавме “дома”

Да, чувството тука во Перт е точно како да сме дома. После многу време се чувствуваме смирено, безбедно и добре дојдени.

 

За ова чувство се заслужни Ацо и Доци Шапкар и Мирче Лахтов заедно со неговата поубава половинa. Тука во далечниот Перт се гледа топлината на нашите иселеници Македонци кои секаде не дочекуваат со широко раширени раце за топла прегратка.

Синоќа бевме во Ред чили бургер бар каде не пречекаа Љупчо и Анета Месев. Сите кои ме познаваат знаат дека сум љубител на добри бургери. За мене до сега најубави беа бургерите од 7-ца. Верувајте бургерите кои синоќа ги пробавме беа експлозија на добар вкус, дефинитивно најубавите бургери во свет.

 

   Напишете го вашиот коментар

   *

   x

   Прочитај повеќе

   24-ти април, беше најемотивниот ден за нас

   После повеќе од 10 месеци на мотоцикл,поминати 30 држави на ...

   Годишен финансиски извештај

   Во прилог го објавуваме годишниот финансиски извештај на организацијата Гушни ...