Благослов за среќен пат | Гушни го Светот
Новости

Благослов за среќен пат

Добив благослов за среќен пат, а и си поиграв со неговата ќеркичка, влеговме да го посетиме неговиот дом направен од земја, и покрај големата сиромаштија, куќа исполнета со мир и среќа.

 

   Напишете го вашиот коментар

   *

   x

   Прочитај повеќе

   Ти благодариме Индра, покажа што значи да бидеш човек и одличен домаќин.

   Минатата ноќ беше многу тешка ,одеднаш се појавува сосема непознато ...

   Кратка ама многу пријатна дружба со истомисленици

   На пат кон Куала Лумпур, кратко се дружевме со брачен ...